Home
ژانویه 31, 2020

همه چیز در مورد ویروس خطرناک کرونا و گفته های وزارت بهداشت ایران در مورد کرونا|بخش سلامت|

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون رای)
Loading...
Written by

گر این روزها در دنیای مجازی چرخی زده باشید حتما اسم ویروس کرونا را که به تازگی در کشور چین شایع شده است را حتما شنیده اید.اما اینکه این بیماری چیست و چگونه منتقل می شود و همچنین علایم و راه های مقابله با ان چیست را در همین ویدیو با ما بشنوید.همچنین گفته های وزارت بهداشت ایران را نیز در مورد وجود این ویروس در کشور را نیز حتما در ادامه همین ویدیو ببینید.
کمیسیون بهداشت چین در جدیدترین اطلاعیه خود گفت که تا کنون مرگ یکصد وشش نفر در اثر ابتلای به ویروس جدید گزارش شده است. به استثنای شش مورد، سایر قربانیان این بیماری از ساکنان یا بازدیدکنندگان شهر ووهان بوده اند.

این کمیسیون گفته است که ابتلای بیش از چهار هزار و پانصد تن به این بیماری تایید شده و بیم آن می‌رود که این آمار افزایش یابد.عامل این بیماری نوع ویروس کرونا است که موارد ابتلای به آن نخستین بار در همین شهر مشاهده شد.در حال حاضر، فعالیت‌های شهری در ووهان متوقف و رفت و آمد به این شهر ممنوع است.

کارشناسان بهداشت چین گفته اند که ویروس عامل این بیماری از طریق عطسه و سرفه فرد مبتلا به دیگران منتقل می‌شود و آنان را مبتلا می‌کند. به همین دلیل، محدودیت‌های بهداشتی ویژه در اماکن عمومی و به خصوص وسایل نقلیه عمومی به اجرا گذاشته شده است.

نظرات