Home
دسامبر 17, 2019

هفت فایده بسیار مهم دعوای زن و شوهر که نمیدانستید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 رای)
Loading...
Written by

مشاجره بین زن و شوهر امری منفی و اعصاب خورد کن است و ممکن است به امری نگران کننده در هر رابطه ای تبدید شوداما گاهی اوقات نیز می تواند مثبت واقع شود و به شما سود برساند !

طبق تحقیقات انجام شده، ۴۴% زوج‌ ها اعتقاد دارند که اگه مشاجره هایشان در حد یک روز در هفته باشد، بر بهبود رابطه شان موثر است.حالا اینکه چرا موثر هست رو براتون در ادامه ویدیو خواهیم گفت

1 – دعوا نشانه‌ای از بلوغ است

دعوا‌های مدام نشانه خوبی برای روابط بلند مدت نیست، اما افرادی که دارای بلوغ فکری هستند،

می‌توانند در این مواقع بر اعصاب شان مسلط باشند و تصمیم درست بگیرند.

اگر شما هم بتوانید در بگو مگو‌ها خودتان را کنترل و از داد و فریاد زدن خودداری کنید و در نهایت بتوانید به یک تفاهم برسید، در بهبود رابطه خود تاثیری مثبت‌ ای گذاشته اید. بنابراین بلوغ فکری تان را در دعوا نیز به کار گیرید.

2 – شما می‌جنگید، چون اهمیت می‌دهید

شاید برایتان ساده‌تر باشد که چشمان تان را به روی مشکلات تان ببندید و کنار بکشید، اما اگر خودتان را برای اعصاب خوردی‌ های دعوا و حرف‌ هایی که دوست ندارید بشنوید، آماده می‌کنید تنها با این هدف که مشکل بوجود آمده را حل کنید، بدانید که شما در رابطه‌ ای سالم و بلند مدت قرار گرفته اید.

این که شما دعوا را به سکوت ترجیح می‌دهید، یعنی دارید از چیزی که برایتان اهمیت دارد، که همان رابطه با شریک زندگی تان است، دفاع می‌کنید.

3 – دعوا، ارتباط میان شما را ساده‌ تر می‌کند

اگر می‌خواهید اعتماد را در رابطه تان برقرار کنید، نباید در مقابل مشکلات ساکت بنشینید. در این مواقع شما باید با ذهنی باز به سمت شریک زندگی تان بروید و با او حرف بزنید.

البته حرف زدن تنها کافی نیست، شما باید به حرف‌های او هم به دقت گوش دهید. از آنجا که جر و بحث یکی از راه‌ های برقراری ارتباط است و افراد در دعوا صادقانه و رک‌ تر حرف هایشان را می‌زنند، پس از اتمام آن، صمیمیت بیشتری میانشان برقرار می‌شود؛ بنابراین سعی کنید که در دعوا حرف هایتان را صادقانه، اما با احترام و آرامش به زبان آورید.

نظرات